Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii

Przewodnik inny niż wszystkie

Hiszpania co roku jest niezwykle popularnym celem podróży wakacyjnych. “Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” – sam tytuł zapowiada, że nie mamy do czynienia ze zwyczajnym przewodnikiem turystycznym. Książka ta jest porywającą opowieścią o codziennym życiu mieszkańców Hiszpanii, ich zwyczajach i kulturze. Mikołaj Buczak z zaskakującą wnikliwością konfrontuje nasze wyobrażenia czy nawet stereotypy na temat Hiszpanii ze stanem faktycznym – będzie to zatem doskonała lektura dla wszystkich, którzy planują wyjazd lub przeprowadzkę do tego słonecznego kraju.

Mikołaj Buczak pochodzi z Poznania, z wykształcenia jest filologiem oraz lektorem języka hiszpańskiego i niderlandzkiego. Swoją pasję do podróży i poznawania innych kultur na własną rękę postanowił z sukcesem przelać na papier, tworząc niesamowitą książkę, której daleko do klasycznych przewodników.

Premiera Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii z www.taniaksiazka.pl miała miejsce 1 lipca 2020 roku. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

Niesamowita Hiszpania

Sobremesa – co to jest i dlaczego znalazło się w tytule książki? Jak turystyka i turyści zmieniają codzienne życie Hiszpanów? Opowieść Mikołaja Buczaka pełna jest ciekawostek i anegdotek, umiejętnie wplecionych w fakty dotyczące historii czy tradycji Hiszpanii. Dzięki temu polski czytelnik zyskuje niepowtarzalną okazję dowiedzenia się więcej o tym pięknym kraju i jego kulturze, oraz – być może – zrewidowania swoich własnych poglądów i przekonań na jego temat. Szczególnie cennym wśród wątków poruszonych przez autora jest bezsprzecznie wątek turystyki i jej wpływu na środowisko lokalne.

Książki podróżnicze cieszą się w Polsce ogromną popularnością, gdyż dzięki nim zyskujemy namiastkę egzotycznych miejsc, do których często nie mamy możliwości samodzielnie się wybrać. Literatura oparta na własnych obserwacjach, doświadczeniach i przemyśleniach autora jest niezwykle wartościowa, gdyż pozwala nam dostrzec więcej, niż zazwyczaj widzą turyści. “Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” pokazuje nam spojrzenie na Hiszpanię z perspektywy człowieka, który zagłębił się całkowicie w jej kulturę, tradycję i codzienne funkcjonowanie – a przede wszystkim, darzy ten kraj ogromnie ciepłymi uczuciami. Spodoba się nie tylko miłośnikom państw śródziemnomorskich czy języków romańskich, ale każdemu kto ceni sobie literaturę podróżniczą bądź planuje wyjazd do Hiszpanii. Świetnie sprawdzi się również jako zwyczajna odskocznia od rzeczywistości w coraz krótsze i chłodniejsze dni.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com